Zdrowe gotowanie – co warto wiedzieć o soli kłodawskiej i himalajskiej?

Wszystko o zdrowiu Zakupy

Jeśli szukasz soli kłodawskiej niejodowanej, kliknij tu.

Związkiem chemicznym potrzebnym do właściwego działania naszego organizmu jest sól. Jakie zalety posiada różowa sól himalajska i sól kłodawska? Dlaczego powinno się stosować je w kuchni?

Sól himalajska – jakich pierwiastków dostarcza?

Sól kuchenna to jeden z najważniejszych dodatków, który wspaniale wzbogaca smak jedzenia. Jakkolwiek nieumiarkowane użycie soli ma niepożądany wpływ na nasze zdrowie, to jej rozważne porcje (nie więcej niż 6 gramów dziennie) są konieczne dla poprawnego działania organizmu człowieka. Sól zaopatruje nas bowiem w sód, to jest w pierwiastek odpowiadający za gospodarkę wodną i podtrzymanie poprawnego ciśnienia we krwi. Jednym ze zdrowych rodzajów soli jest sól himalajska pochodząca ze pokładów szacowanych na ok. 250 mln lat. Produkt ten mieści w sobie wiele cennych minerałów oraz pierwiastków, między innymi magnez, potas czy żelazo, a przy tym nie posiada chorobotwórczych zanieczyszczeń i komponentów, np. metali ciężkich. Różowa sól himalajska bardzo dobrze wpływa na smak potraw i jest do kupienia zarówno w postaci niewielkich, jak i pokaźniejszych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – używana nie tylko w gastronomii

Sól kłodawska natomiast to substancja o dużym poziomie czystości – posiada ok. 97% chlorku sodu i jest znakomitym dodatkiem do domowych przetworów. Jest niezastąpionym źródłem wapnia, potasu czy żelaza, innymi słowy składników niezbędnych do utrzymania pełni wigoru. Sól kłodawska pochodzi z kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie wypłukuje się jej ze złoża, skutkiem tego nie zatraca swoich własności i jest bez problemu przyswajana przez organizm. Sól kłodawska niejodowana jest szeroko wykorzystywana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w rolnictwie, lecznictwie i kosmetyce.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]