Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych – oleje, bejca i ług do drewna

Sektor budowlany Zakupy

Sprawdź, gdzie kupić oleje do drewna na zewnątrz, wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html.

Środki do ochrony drewna to preparaty używane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu należy zabezpieczyć nimi meble?

Środki do konserwacji drewna – wykorzystanie

Drewno jest materiałem, który nadaje wnętrzu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi). Dostępne na rynku środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową oraz mnóstwo innych elementów. Tymczasem preparaty używane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach powodują, iż parkiet jest w wyższym stopniu odporny na zużycie i uszkodzenia. Należy jednak pamiętać, że drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte preparatami na bazie olejów i wosków.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]