Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Tematyka żywnościowa Wszystko o zdrowiu Zakupy

Chcesz kupić sok z kapusty? Skieruj się na tę stronę.

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan powtórnie powróciły do naszego menu. Do kapusty i ogórków dołączają również nowe, przedtem mniej znane owoce i warzywa. Kiedy mówimy o leczniczych atutach fermentowanego jedzenia nie sposób nie wspomnieć również o napojach takich jak maślanka, kwas chlebowy czy wszelkiego typu soki i zakwasy z kiszonych warzyw. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na zainteresowanie – pozwalają łatwo i błyskawicznie dostarczyć naszemu organizmowi substancje niezbędne dla jego właściwego funkcjonowania.

Jakie składniki ma w sobie sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający multum substancji oddziałujących dobroczynnie na nasze zdrowie. Kluczowym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za przebieg fermentacji. Sok z buraków, kapusty czy pozostałych kwaszonek to również kopalnia witamin. Warte uwagi jest w szczególności duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie pół szklanki tych soków dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na obecność witaminy K i E, witamin z grupy B, a także duże nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kapusty kiszonej – dlaczego należy go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, z uwagi na zawartość bakterii kwasu mlekowego korzystnie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz nasz układ odpornościowy. Na domiar tego liczne witaminy polepszają funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą objawy szkorbutu, cukrzycy i depresji, a także pomagają walczyć z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki winny oprócz tego sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo refluks czy wrzody żołądka. Działają one też osłonowo podczas leczenia antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]