Popularne pokrycia dachowe – charakterystyka blach na rąbek

Sektor budowlany Zakupy

Chcesz zamówić panele dachowe? Skieruj się tu.

Panele dachowe na rąbek to coraz częściej wykorzystywana forma pokrycia dachowego. Jakie cechy różnią ją od innych materiałów wykończeniowych? Dlaczego opłaca się ich używać? Przedstawiamy te nowoczesne panele dachowe oraz sposoby ich zastosowania.

Blacha na rąbek – plusy oraz przeznaczenie

Blachy na rąbek zdobywają coraz większe uznanie, ponieważ znakomicie godzą funkcjonalność z atutami estetycznymi. Pięknie prezentująca się oraz wytrzymała blacha na rąbek może być stosowana zarówno w przypadku nowych domów, jak i obiektach budowlanych, w których niezbędna jest reperacja paneli dachowych. Ten materiał wykończeniowy może być zastosowany na dachach płaskich oraz dwuspadowych, ale też na dachach o skomplikowanej więźbie. Panele dachowe na rąbek są przywożone na teren budowy w formie niezbyt wielkich arkuszy. Cechują się łatwym oraz jednocześnie szybkim montażem. Tego rodzaju pokrycie dachowe idealnie komponuje się z różnorodnymi stylami architektonicznymi (np. ze stylem minimalistycznym czy dworkowym), a jednocześnie jest odporne na korozję i wytrzymałe.

Panele dachowe na rąbek – zredukuj koszty budowy

Blacha na rąbek przewyższa tradycyjne dachówki pod kątem zastosowanej technologii oraz solidności. Panele te są wytwarzane z grubej blachy powleczonej dodatkową powłoką gwarantująca protekcję przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, jak m.in. promieniowanie UV bądź opady. Blacha na rąbek stojący jest dostępna na rynku w wielu modelach, co umożliwia dopasowanie jej do potrzeb rozmaitych klientów. Nowoczesne pokrycia dachowe przyczyniają się również do zminimalizowania wydatków związanych z budową – bez wątpienia zmniejszają liczbę odpadów, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Decydując się na wykorzystanie blachy na rąbek, warto nabyć ten budulec bezpośrednio w sklepach budowlanych.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08