Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Sektor budowlany Zakupy

Chcesz kupić rynnę PCV? Wejdź na www.regamet.pl.

Systemy dachowe składają się z szeregu elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co więc powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich modułów jest tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu lub pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny metalowe, plastikowe albo PCV – co kupić?

W ofercie hurtowników znajdziemy systemy rynnowe wykonane z kilku materiałów – głównie z metalu tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepsze? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien warto zatem skonsultować ze specjalistą.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08