Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Jeśli szukasz okiennic wewnętrznych shutters, koniecznie odwiedź tę stronę.

Projektując aranżację pomieszczenia, rzadko przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Zazwyczaj wybiera się klasyczne rozwiązanie, to znaczy zasłony oraz firany, które nieraz zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Z czego wykonywane są okiennice dekoracyjne shutters

Najważniejszą właściwością shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome, a więc można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji lokatorów. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), drewna, a także z płyt pilśniowych. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się głównie na oknach, jakkolwiek jednakowo dobrze będą się prezentować na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach wykorzystuje się jeszcze sporadycznie, ale większa część z nas z pewnością widziała je w telewizji lub w kinie, gdyż tego typu okiennice są niezmiernie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Afryce Południowej i w Nowej Zelandii.

Zastosowanie wewnętrznych okiennic typu shutters

Prócz tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters doskonale się prezentują, mają one również przydatne funkcje. Przy ich użyciu można regulować użycie energii słonecznej: latem powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Shuttersy świetnie komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i da się je umieścić je na większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niesłychanie wytworny wygląd, w wyniku czego podnoszą wartość posesji. Warto również zaznaczyć, iż ustawienie lameli shuttersów jest ustawia się bez użycia linek, co właściciele psotnych zwierząt lub rodzice małych dzieci, które zerwać dyndające linki, uznają zapewne za dodatkowy atut.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]