maseczki jednorazowe, maseczki higieniczne

Odzież robocza chroniąca głowę i twarz pracownika

Bezpieczeństwo i ochrona Zakupy

Zachowanie wymaganych standardów bezpieczeństwa podczas wytwarzania artykułów przeznaczonych do spożywania wymaga, żeby pracownicy linii produkcyjnych posiadali odpowiednią odzież ochronną, która zapobiega przedostaniu się fragmentów ciał obcych do wytwarzanych artykułów. Jednym z kluczowych elementów takiej odzieży roboczej są czepki oraz maseczki higieniczne, zakładane na głowy pracowników.

Z czego wykonuje się kominiarki oraz czepki ochronne?

Główną rolą produktów zakrywających głowę pracowników, jest zapobieganie dostaniu się pojedynczych włosków do produkowanej żywności. Właściciele linii produkcyjnych zaopatrują swoich pracowników w różne osłony zakrywające twarz oraz włosy. Okrycia te wykonywane są przeważnie z polipropylenu, czyli PP, który cechuje się dobrą przepuszczalnością powietrza i może być szeroko używany w sektorze spożywczym, również do produkcji opakowań. Z tego tworzywa sztucznego sporządza się między innymi czepki ochronne typu clip oraz kominiarki zasłaniające większą część głowy. Te ostatnie można nabyć również w wariancie z dodatkową maseczką zakrywającą nos oraz usta osoby. Polipropylen może być farbowany, toteż czepki oraz kominiarki ochronne z niego wykonywane, można zamówić w najróżniejszych kolorach, co z pewnością zainteresuje właścicieli firm, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Natomiast czapki ochronne (również te z daszkiem) wytwarzane są z przędzy akrylowej oraz bawełny.

Zabezpieczenie głowy to też okrycie twarzy – maski jednorazowe

Maseczki higieniczne tworzą pomocniczą osłonę podczas produkcji. Zmniejszają one ryzyko przedostania się do żywności kropelek śliny. Maski zakrywające twarz to produkty, z których korzysta się jednokrotnie. One również wykonane są z włókniny polipropylenowej, która nie pyli się, nie powoduje reakcji uczuleniowych oraz jest niezwykle lekka. W zależności od potrzeb, maski wykorzystywane w branży spożywczej mogą być jedno-, dwu- bądź trzywarstwowe. Dla panów noszących zarost zaprojektowane są natomiast specjalne maseczki obejmujące w całości szczękę sięgające ponad górną wargę.

Nasza lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]