Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Chcesz kupić listwę podłogową? Wejdź na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy.

Z pozoru są niewiele znaczącym elementem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają dolne partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, by nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]