Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Jeśli potrzebujesz lamp solnych, koniecznie wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z przeróżnych wycieczek po Polsce, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj to pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej najczęściej lampy, ale także inne przybory.

Lampy solne występują w 3 barwach

Lampy solne są estetyczne i łatwo dobierzemy je do wystroju mieszkania, bowiem są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o takich samych kształtach ani strukturze krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie naruszoną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. piramidy lub kuli.

Lampa solna a wyzwalanie anionów

Dużo ludzi wierzy, iż lampy solne mają pozytywne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, to znaczy produkowania jonów ujemnych, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom cierpiącym na na alergię czy astmę. Blask, jaki dają te lampy, jest uspokajający i subtelny, stąd zaleca się używanie ich ludziom, którym dokucza stres albo bezsenność, gdyż przy nich można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na drobiazgi i przepiękne świeczniki, a większe bloki z soli wykorzystuje się w dekoracji domów, jak również gastronomii.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]