Klaser na banknoty i monety – ochrona kolekcji

Zakupy

Kup klaser numizmatyczny.

Kolekcjonowanie banknotów oraz monet to nie tylko radość z szukania i zakupu nowych okazów, ale również uczucie spełnienia z ich podziwiania i katalogowania. Nabyte numizmaty powinny wobec tego znaleźć się w stosownych albumach bądź klaserach, za pomocą których bez trudu będzie można je przeglądać, a jednocześnie ochroni się je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Albumy na monety – nieprzerwanie najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

numizmatów mają szeroki wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, jakkolwiek najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Przede wszystkim z tego powodu, iż pozwalają łatwo układać monety konkretnego typu. Należy pamiętać, że część albumów na monety nie zawiera w sobie kart i trzeba kupować je osobno dobierając je do wielkości zbieranych numizmatów lub banknotów. Dowolność dodawania oraz odłączania stron jest sporym ułatwieniem przy katalogowaniu eksponatów podług osobistego uznania – można przekładać je pomiędzy albumami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych okazów, co minimalizuje niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów czy uszkodzenia banknotów. Poza tym, mając malutki zbiór, w jednym albumie można pomieścić monety o przeróżnych rozmiarach, wystarczy dokupić karty z pasującymi do nich przedziałami. Dodatkowym plusem klaserów na monety jest to, że w wielu przypadkach są stylizowane na wygląd albumów ze zdjęciami czy książek, więc łatwo ukryć je w domowej biblioteczce przez wzrokiem potencjalnego złodzieja.

Numizmaty w kapslach też przechowasz w albumach na monety

Profesjonaliści rekomendują, aby w plastikowych stronach albumów chować mniej wartościowe monety, które nie posiadają już stanu menniczego, gdyż nawet gruba folia z PCV nie zapewnia numizmatom kompletnej osłony przed działaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Kosztowne monety w idealnym stanie czy też te wybite z miękkich metali warto w pierwszej kolejności zabezpieczyć przez umieszczenie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można potem trzymać w albumie, jako że szereg producentów posiada w ofercie strony do klaserów, które bez przeszkód są w stanie zmieścić monety w kapslach czy też w tekturowych holderach.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]