Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Tematyka żywnościowa Zakupy

Potrzebujesz kapsułek z kawą? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą równie dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie przygotowaną udajemy się przeważnie do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do kawy to także nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kafeterii, jest to najczęściej ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne niepokoje. Obecnie do większości modnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć pasujące kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]