Jakie właściwości i możliwości zastosowania ma sól himalajska?

Nasze porady Zakupy

Więcej szczegółów o soli różowej himalajskiej.

Sól himalajska już od wielu lat gości na naszych stołach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, iż ma ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się ślicznym różowym kolorem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To naturalnie fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak i kolor.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt różnorodnych minerałów i elementów śladowych, co powoduje, iż jest w dużej mierze bardziej odżywcza niż standardowa sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy sugerują, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Dodatkowo sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Jakie zastosowanie ma sól himalajska?

Okazuje się, iż sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, używana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając cerę i dostarczając cennych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight stanowią piękny element dekoracyjny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i duże zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]