Jak odzież i bielizna kompresyjna wpływają na komfort ćwiczeń?

Sport Zakupy

Dowiedz się, gdzie kupić odzież kompresyjną, wejdź na sklep-hummel.pl/pl/c/ODZIEZ-I-BIELIZNA-KOMPRESYJNA/280.

W zasadzie każdy słyszał o termoaktywnej odzieży sportowej, jednak nie wszyscy natknęli się na definicję „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, gdyż ta nazwa zwykle kojarzona z akcesoriami stosowanymi w medycynie. W tym artykule zaprezentujemy tę grupę odzieży sportowej i opiszemy, jak oddziałuje ona na skuteczność ćwiczeń osoby, która ją nosi.

Odzież kompresyjna sportowa zabezpiecza organizm przed chłodem i przegrzaniem

Odzież i bielizna kompresyjna to specjalistyczne wyroby, które posiadają szereg właściwości korzystnie wpływających na komfort ćwiczeń. Taka odzież dokładnie przylega do skóry co sprawia, iż oplecione nią mięśnie prędzej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta przeważnie bezszwowa odzież, przyczynia się do szybszego usunięcia “zakwasów” ze zmęczonych mięśni oraz do poprawy ukrwienia i dotlenienia tkanek. Dobrej klasy odzież uciskowa jesienią skutecznie osłoni organizm przed zimnem, a latem nie dopuści do jego przegrzania. Ten atrybut ubrań kompresyjnych pozwala na wykorzystanie ich zarówno przez sportowców uprawiających treningi outdoorowo, jak i tych ćwiczących pod dachem ulubionego klubu fitness. Inną niesłychanie istotną właściwością bielizny i odzieży kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, bo zmniejsza ona drgania oraz wstrząsy mięśni, notorycznie pojawiające się w trakcie treningów o charakterze wysiłkowym.

Kiedy stosować odzież oraz bieliznę kompresyjną?

Odzież kompresyjna zaprojektowana jest przede wszystkim do noszenia w czasie energicznych ćwiczeń. Przykładowo spodenki o cechach uciskowych stabilizują pracę tkanki mięśniowej kończyn dolnych, w ten sposób pomagając biegaczom na osiągnięcie lepszych rezultatów, z kolei koszulki kompresyjne podpierają mięśnie brzucha i grzbietu. Zawodowi sportsmeni, skupieni na ćwiczeniach wszystkich mięśni nieraz korzystają z kombinezonów kompresyjnych, a zwykli klienci siłowni przeważnie ograniczają się do zestawu spodenki + top. Sportowe skarpetki bądź getry kompresyjne można ubierać na czas treningów, jakkolwiek poleca się używać ich raczej zaraz po ćwiczeniach, celem szybszej odbudowy mięśni. Kluczowe jest także, żeby poprawnie dobrać rozmiar bielizny czy odzieży kompresyjnej, tak żeby nie była przyczyną nadmiernego ucisku, który mógłby negatywnie wpłynąć na krążenie. Odzież kompresyjną damską oraz męską bez problemu zakupimy w większości sklepów sportowych.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]