Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Sport Zakupy

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz kaski jeździeckie.

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej można kupić dwa typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie atesty, a także być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]