Buty do jazdy konnej – jakie kupić?

Sport Zakupy

Zobacz, gdzie nabyć buty do jazdy konnej.

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie jest to zaskakujące – zwłaszcza, jeżeli weźmie się pod uwagę spore zalety tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: trening odpowiedniej postury, poprawienie kondycji, jak również wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego. Poza tym ma pozytywne działanie na psychikę: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, niweluje napięcie oraz podnosi poczucie odpowiedzialności. Jedak aby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, musimy odpowiednio dobrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki czy sztyblety?

Odróżnia się dwa podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś buty niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. Dlatego dają osłonę całej nodze, redukując niebezpieczeństwo powstawania otarć i siniaków. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, niemniej jednak nabywając je należy pamiętać o tym, by zaopatrzyć się też w ochraniacze nóg – czapsy lub sztylpy.

Z czego są produkowane buty do jazdy konnej?

Podczas wyboru butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z którego zostały one wykonane. W sprzedaży dostępne jest obuwie uszyte ze skóry oraz jej rozmaitych imitacji. Skóra jest z pewnością droga, mimo to opłaca się ją wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość oraz umiejętność dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Lubiane są zwłaszcza buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i błyskawicznie przyjmuje oczekiwany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada nieznacznie gorzej, jakkolwiek jej niewygórowana cena jest znaczną atutem.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]