Blacha trapezowa – na dachy garaży i budynków gospodarczych

Sektor budowlany Zakupy

Więcej o blachach trapezowych dachowych.

Blachy trapezowe tworzą wytrzymałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Trapez na dach – niedroga i trwała blacha

Nazwa blach trapezowych wywodzi od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Budulec ten jest ceniony też z uwagi na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niewielką cenę artykułu i prosty montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej wykorzystywana do wykonywania pokryć dachowych i może być znakomitą alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrej kondycji przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką wytrzymałością na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można użyć blachy trapezowe?

Blacha trapezowa rewelacyjnie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Najlepiej wygląda na obiektach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być także wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z rozmaitych względów nie można stosować standardowych, ceramicznych dachówek. Trapez na dach będzie także znakomicie prezentować się jako wykończenie składnic, garaży albo obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe dachową wypada zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż towar jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę kolorów blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08