Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Wszystko o zdrowiu Zakupy

Jeśli chcesz kupić domowe urządzenie do drenażu limfatycznego, koniecznie sprawdź carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to zbiór różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje indywidualnie do miejsca ucisku oraz stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do presoterapii – stymulacja krążenia limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory urządzenie naciska na kończynę, stymulując tym samym przepływ chłonki. Istnieje dużo zaleceń do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Stosuje się go też w medycynie estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu cellulitu oraz wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się także bardzo popularna w świecie sportu, w głównej mierze jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tych urządzeń. Obecnie osoby często stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą przenośnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest masaż. Maszyny CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, więc bez problemu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być zawsze skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi niewydolność serca i choroba nowotworowa, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]