Antena satelitarna – jaką telewizję pozwala odbierać?

Zakupy

Jeśli chcesz zamówić antenę SAT, koniecznie sprawdź telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Znaczna część z nas ma we własnym mieszkaniu telewizor. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy czasem obejrzeć interesujący serial lub dokument w telewizji. Aby odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, konieczna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze nada się do tego antena SAT, którą aktualnie znajdziemy w sprzedaży bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w życiu. Jest to urządzenie z przykuwającą wzrok czaszą, która zwyczajowo nazywana jest talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części odbiorców z kablówką. Jest to rezultatem tego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyliczyć można parę typów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe i panelowe. Anteny SAT wyróżniają się określonymi cechami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Aktualnie zazwyczaj konsumenci wykorzystują jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu na skutek działania niekorzystnych czynników pogodowych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, niskie oraz wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie mogła być użytkowana kilka lat.

Co poza anteną satelitarną jest konieczne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym elementem potrzebnym do tego, by bez trudu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej trzeba również zaopatrzyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana w określonej pozycji. Niezbędny jest również konwerter (dwupasmowy lub posiadający oddzielne pasmo), kabel współosiowy i odbiornik satelitarny.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]