Antena naziemna – niezbędna do odbioru telewizji

Zakupy

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zamówisz antenę naziemną.

W przeważającej większości domów dostrzec można odbiornik TV. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest obecnie wyjątkowo duży. W sklepach znaleźć można anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T oraz siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne teraz w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się głównie łatwością instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w dłoni przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, odznaczają się także świetną odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co trzeba uwzględnić przy jej kupnie?

Bardzo duży wybór anten tego rodzaju sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zastosować. Trzeba pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na wiele czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]