atrakcje w małopolsce, atrakcje turystyczne w małopolsce

Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Nasze porady Turystyka Zagadnienia związane ze stronami www

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, toteż zdarza się, że trudno odnaleźć się w gąszczu informacji o najnowszych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych oraz godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – poznaj portal opracowany specjalnie dla turystów

By pokazać zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale także o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą pensjonaty, hotele i kempingi, Centra Informacji Turystycznej oraz galerie i zabytki zlokalizowane w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Co więcej, dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi regiony agroturystyczne, czar małopolskiego folkloru oraz zamek na Wawelu.

Strona o ciekawych miejscach Małopolski z myślą o cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale również w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Niesłychanie pomocny dla cudzoziemców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu naszym kraju.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego