Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Jeśli chcesz zamówić deskę panelową, skieruj się na ten adres.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak dziecinnie proste, więc wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie wolno zapominać także o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z paczki – trzeba poczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona wilgoć. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie do okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w pomieszczeniu. Należy zatem zapewnić im odstępy przyścienne o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]