W jakich przypadkach pomoże laser wysokoenergetyczny?

Wszystko o zdrowiu

Więcej informacji o laserach wysokoenergetycznych.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do leczenia prawie wszystkich części ciała. Często jest stosowany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania ścięgien, stłuczenia czy achillodynia. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu rwy kulszowej, zapalenia stawów, ostrogi piętowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe wysyłające podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]