Urządzenia do fali uderzeniowej – zastosowanie w medycynie

Wszystko o zdrowiu

Co trzeba wiedzieć o fala uderzeniowa aparat?

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia pomagająca leczyć schorzenia różnego typu. Kiedy jest używana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie używana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest szeroko wykorzystywana w medycynie sportowej, ortopedii, rehabilitacji, kosmetologii oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się wysoką efektywnością w walce z różnorodnymi schorzeniami. Nowoczesne urządzenia do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, co daje wyjątkowo dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w terapii schorzeń powiązanych z narządami ruchu, takich jak bóle kręgosłupa, tzw. łokieć tenisisty, ostroga piętowa czy zapalenie ścięgien. Aparat do fali uderzeniowej może być wykorzystywany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów oraz fizjoterapeutów.

Aparat do fali uderzeniowej – skuteczna redukcja bólu

Używane współcześnie aparaty stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa odrębne kanały oraz aplikatory, co pozwala na przeprowadzenie leczenia u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia redukcję sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]