Terapia małżeńska – by związek znowu był udany

Wszystko o zdrowiu

Jeżeli pilnie szukasz specjalisty doświadczonego w zakresie terapii małżeńskiej UK, wejdź na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każda para może wpaść w różnorodne kryzysy. Całe szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić naprawdę sprawnie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę mającego niezbędne kwalifikacje i doświadczenie.

Terapia małżeńska – kiedy jest skuteczna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z najróżniejszymi trudnościami. Specjalista pomaga pokonać trudności związane z niewiernością jednego z małżonków, a także pomoże w przypadku nałogów, jednak w takich sytuacjach często niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby małżonków czy ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, kiedy pomiędzy małżonkami rodzą się konflikty, których nie umieją rozwiązać sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże też przezwyciężyć trudności oraz usprawnić partnerstwo. Poprawie ulega komunikacja między mężem i żoną – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Uczy on, że związek to nie wyłącznie branie, ale także oferowanie czegoś w zamian. Dzięki terapeucie możliwe staje się odkrycie przyczyn , które leżą u podstaw partnerskich problemów. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską zdobyły umiejętności niezbędne do tego, żeby skutecznie pokonywać kłopoty w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy spowodowała, że obecnie bez żadnych problemów wyszukamy polskiego psychologa także na terenie UK. Mówienie po polsku usprawnia pracę nad problemem oraz zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Również na emigracji warto powalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z rozmaitymi problemami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a dzięki niej związek może wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Nasza lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339