Sprzęt fizjoterapeutyczny – aparat do terapii ultradźwiękowej

Wszystko o zdrowiu

Jeśli chcesz zamówić aparat do ultradźwięków, skieruj się tu.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki mają pozytywne działanie na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do poprawy przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na dwóch rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, ścięgien, wiązadeł czy stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Funkcjonują dwa typy aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją świetną dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]