Pozbądź się okularów i soczewek! Zdecyduj się na korektę wzroku

Wszystko o zdrowiu

W tym miejscu otrzymasz szczegółowe wiadomości w temacie korekty wzroku Kraków.

Dobry wzrok gwarantuje pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można skorygować dokuczliwe i w wielu przypadkach groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien zgłosić się na leczenie do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – metoda mało inwazyjna i bezpieczna

Jeszcze dekadę temu korekcja wad wzroku sprowadzała się do zakładania soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty pozwalające na leczenie dalekowzroczności, starczowzroczności, krótkowzroczności, a także wielu innych schorzeń. Szczególnie popularna jest laserowa operacja wzroku znamionująca się dużą skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest bezpieczna oraz mało inwazyjna, a pacjent prędko wraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której zatrudniona jest wykwalifikowana kadra medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać odpowiednią procedurę leczenia i wyeliminować wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej wykorzystują nowoczesny sprzęt diagnostyczny, zatem mogą zidentyfikować nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym ponadto zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided. Prócz tego specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący procedurą przydatną w wykrywaniu glaukomy, stanów zapalnych, a także pozostałych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją zaćmy. Korygowanie wad wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi przypadłościami, jak np. ciałem obcym w oku bądź pozbyciem się kaszaków.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]