Leczenie stożka rogówki – jak przebiega zabieg?

Wszystko o zdrowiu

Wejdź na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/stozek-rogowki/, aby otrzymać informacje o leczeniu stożka rogówki.

Stożek rogówki to dolegliwość, która niezmiernie ogranicza normalne funkcjonowanie – pogarsza jakość widzenia oraz może być powodem kolejnych chorób oczu. Nowoczesne kliniki okulistyczne potrafią na szczęście sprostać tym problemom. Jak więc winna przebiegać korekta stożka rogówki?

Stożek rogówki nierzadko współistnieje z innymi chorobami oczu

Rogówka to przezroczysta część gałko ocznej, która mocno koncentruje promienie świetlne. Mieści się przed tęczówką i jest ukrwiona w niewielkim stopniu, jednakże ma mnóstwo nocyceptorów. Około 30. roku życia może ulec odkształceniu przejawiającemu się uwypukleniem i ścieńczeniem w środkowej części. Dzieje się tak w następstwie osłabienia tkanki, która prawdopodobnie robi się podatna na oddziaływanie wolnych rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność oraz krótkowzroczność, przez co chory widzi znacznie gorzej i staje się bardziej wyczulony na promienie słoneczne. Pacjenci uskarżają się również na podrażnienie oczu, niekiedy występuje też podwójne widzenie. Stożek rogówki nierzadko współistnieje z innymi wadami oczu, przykładowo zapaleniem spojówek. Szczęśliwie obecnie możliwe jest efektywne leczenie stożka rogówki. We początkowej fazie wada jest niwelowana z wykorzystaniem soczewek kontaktowych albo szkieł korekcyjnych, z czasem natomiast konieczne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – rozmaite metody

Leczenie stożka rogówki może być wykonywane za pośrednictwem wielu procedur medycznych. Dzisiaj najbardziej skutecznym sposobem na poprawę jakości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych i cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne podejmują się również korekty stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. zabieg Topoguided. Znakomite efekty zapewniają zabiegi korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na korygowanie miopii lub niezborności przy pomocy soczewek kontaktowych. Chorzy mogą także po kilku miesiącach zapisać się na zabieg laserowy, który kompletnie eliminuje wadę wzroku.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]