magnetoterapia urządzenia, aparaty do magnetoterapii

Łagodzenie bólu i regeneracja tkanek – działanie aparatu do magnetoterapii

Wszystko o zdrowiu

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie działanie, jednakże wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia poprawia także krążenie, redukuje ilość wolnych rodników, likwiduje obrzęki i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy również modele przenośne, bardzo dobrze nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]