Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Wszystko o zdrowiu

Zdrowe i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie nieustannie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe efekty?

Mycie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (pasty, woski, paski), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Lekarze szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące efekty już po trzech zabiegach. Zabieg nie jest bolesny i jest bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – sprawdź czy nie masz ubytków

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu uzębienia. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego szablonu ustala się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Kluczowy jest również dobór właściwego PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej tydzień. Znakomite efekty przynosi również wybielanie zębów za pomocą lampy LED.