Jak leczyć wady wzroku? O korekcji laserowej

Wszystko o zdrowiu

Zobacz więcej informacji o korekcie laserowej wzroku Kraków na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Komfort w codziennych sytuacjach, dostęp do przeróżnych zawodów czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to tylko niektóre z powodów, które nakłaniają ludzi do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy ciągle rośnie, na co wpływ ma z pewnością nadzwyczaj niskie niebezpieczeństwo możliwych powikłań oraz lepsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania udowadniają bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze komplikacje, ponieważ są czwarty (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech mieszkańców Europy.

Laserowa korekcja wzroku – czy warto?

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej centrum można osiągnąć wspaniałe rezultaty. Unosząc jej środek i redukując jej obwód, można z kolei usunąć hyperopię. W dzisiejszych czasach bardzo popularnym typem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie pulsy światła podczerwonego. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego modelowania, a przy tym minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad widzenia przemawia niemało czynników. Kluczowe to przede wszystkim dokładność, mała inwazyjność, skuteczność oraz małe ryzyko powikłań. Należy wspomnieć także o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w sporadycznych przypadkach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, schorzenia oczu takie jak zaćma, karmienie piersią i ciążę czy wiek poniżej 21 roku życia.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]