
Utylizacja starych mebli nie musi być problemem
Zleć odbiór starych mebli.
Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których z różnych przyczyn nie chcemy wyrzucić. Żeby nie zagracały miejsca w domu, zwykle przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy bądź na poddasze. Szkopuł jednak w tym, że po kilku latach i w tych pomieszczeniach stają się tak ciasne, iż codzienne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to popycha wielu z nas do wykonania dogłębnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, aby uwolnić się od zebranych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko planujemy też, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Trzeba więc wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z domu, poddasza oraz piwnicy.
Zleć wywóz starych mebli i nie wyrzucaj ich do śmieci komunalnych
Odpady takie jak elementy ram okien, popsute meble, zużyte panele ścienne lub podłogowe czy sprzęt RTV i AGD nie powinny trafić do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli chcemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z paru możliwości. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego samochodu. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zwykle raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zadba on również o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadków. Firmy wynajmujące kontenery często oferują też profesjonalną asystę przy sprzątaniu strychu, piwnicy lub całego magazynu.
Utylizacja mebli – powtórne przetworzenie surowca
Jeśli stare meble zostaną przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, nie skończą spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu ich wedle surowca, z jakiego są wytworzone, mogą być znów przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wykonane, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem służą do produkcji nowych garderób, stołów oraz regałów.
Nasza lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]