Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Usługi

Dalsze informacje o uszczelnianiu okien na http://tinyurl.com/y46u7cu8.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na komfort lokatorów. Okna ochraniają mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale też izolują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, bo po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]