Usługi detektywa

Usługi

Czym zajmuje się detektyw? Już od XIX wieku rozwijał się ten zawód, a użycie niezwykłych i fascynujących zasad dedukcji odbiło swój ślad w literaturze jak na przykład postać Sherlocka Holmesa. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa opiera się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z rozumowania logicznego i innych niejawnych metod dochodzenia. Taka forma dedukcji ma na celu dojście do prawidłowych wniosków w oparciu o dowody, fakty i przesłanki. Prywatny detektyw prowadząc śledztwa dla klientów musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą mieć duże znaczenie w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Zakres czynności detektywa

Korzystanie z pomocy prywatnych detektywów staje się coraz częstsze. Obecnie biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, gdzie każda drobna sugestia czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Główny zakres takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących postępowań karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i aktów, wywiązywania się z obowiązków finansowych i ubezpieczeniowych. Wysokie zapotrzebowanie na detektywów wynika z tego, że zdarzają się sytuacje, gdy jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest poprzeć dowodami nasze racje i argumenty. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przeinaczone. Tylko dobry detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.