Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Bezpieczeństwo i ochrona Usługi Zagadnienia związane ze stronami www

Odwirusowywanie WP - usługa dostosowana do waszych potrzeb.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak modnym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz witryninternetowych działających z jego użyciem liczy się w tej chwili w milionach. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony oparte na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania witryny malware, niezbędne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak poznać zawirusowanego WordPressa?

Witryna rozsyła niechcianą pocztę? Logowanie jest zablokowane? Grafiki na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na stronie widnieją linki do obcych Ci adresów? To zaledwie parę z możliwych oznak alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takiej sytuacji wymagane jest bezzwłoczne działanie w celu zlikwidowania powodu infekcji i przywrócenia witryny do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa na ogół przekracza umiejętności osób, które na co dzień zajmują się tylko tworzeniem sklepów oraz stron na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów powinno się zlecić zawodowcom od tego typu działań.

Usuwanie wirusów ze strony www – pełny przegląd plików oraz baz danych strony

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą wnikliwe sprawdzenie baz danych i plików strony. Badają kod zastosowanych na stronie wtyczek i motywów, jak również pliki wp-config i htaccess. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, minimalizujące zagrożenie kolejnych infekcji. Jeśli długookresowe zainfekowanie przyczyniło się do dodania strony do listy zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć też wymagane czynności w celu skreślenia jej z takich katalogów. Odwrócenie wszystkich efektów cyberataku nie daje pewności, iż taki kazus nie zdarzy się w późniejszym okresie, toteż ważne jest cykliczne aktualizowanie WordPressa i wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]