Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Technologie Usługi

Szukasz więcej wiadomości o druku 3D SLA? Idealnie trafiłeś! Kliknij w to miejsce.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, a także przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wydrukowany w technologii DMLS, FDM, SLA, SLS, i PolyJet, może zamówić tę usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, jak również opcja wykorzystywania filamentów w obszernej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany głównie za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do podmiotów lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk bardzo wąskich ścianek, wyrazistych konturów, wygładzonej powierzchni oraz detali.

Druk 3D w technologii SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne plusy tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia dokładność kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]