Mikropigmentacja medyczna – sposób na maskowanie blizn na głowie

Uroda i kosmetyki Usługi

Skieruj się w to miejsce, jeżeli szukasz szczegółowych informacji o mikropigmentacji blizny.

Wielu jednostkom przeszkadzają lub wprowadzają w kompleksy zbliznowacenia powstałe na skórze w wyniku rozmaitych czynników. Zamaskowanie blizn na częściach ciała bez owłosienia nie jest proste, jednak na brodzie czy głowie problem rozwiąże zabieg mikropigmentacji.

Mikropigmentacja medyczna – blizny jakiego rodzaju można tak zatuszować?

Skóra to organ, który charakteryzuje się znacznymi zdolnościami odbudowy i często potrafi zregenerować się także po poważnym uszkodzeniu. Ale jej odtworzenie sporadycznie bywa całkowite. Po przecięciu skóry w miejscu skaleczenia formuje się zbliznowacenie, które przeważnie jest widoczne do końca życia. Im mocniejsze uszkodzenie, tym wiesza szansa, iż miejsce to zawsze już będzie dostrzegalnie wyróżniać się na tle otaczającej skóry. Do tworzenia się zbliznowaceń dochodzi w wyniku poparzeń, urazów mechanicznych bądź różnorodnych chorób, a niekiedy nawet są następstwem nieprawidłowego bądź braku podjęcia leczenia zranionego obszaru skóry. Zbliznowacenia mogą tworzyć silne zwłóknienia zauważalne w dotyku, ale bywają również wyłącznie zmianą kolorystyczną na skórze. Jeśli na skutek skaleczenia uszkodzone zostaną mieszki włosów, na tym obszarze przestaną wyrastać później nowe włosy, co w przypadku blizn na brodzie lub na głowie może doprowadzić u niektórych do kompleksów na tym punkcie. W takich sytuacjach można na szczęście zdecydować się na mikropigmentację medyczną blizn. Tą metodą udaje się zatuszować blizn na brwiach, w obrębie brody lub na głowie, które powstały w wyniku urazów mechanicznych, oparzeń, a także po nieprawidłowo wykonanych przeszczepach włosów metodami FUE i STRIP.

Usunięcie blizny na głowie nie przywraca włosów

Mikropigmentację można wykonać wyłącznie na wygojonej bliźnie. Zwykle do zamaskowania blizny wystarczy pojedynczy zabieg, lecz poniektóre blizny potrzebują 2 bądź nawet 3 wizyt u linergisty (tak nazywa się osoba wykonująca mikropigmentację). Należy zaakcentować, że zabieg nie odtwarza włosów, lecz przez umieszczanie barwnika w górnych warstwach skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się mało bądź praktycznie całkowicie niewidoczna. Jest to możliwe dzięki temu, że linergista za każdym razem starannie dopasowuje odcień pigmentu do naturalnego koloru włosów klienta poddawanego zabiegowi. W zależności od powierzchni objętej mikropigmentacją blizny, pojedyncza sesja zabiegu zabiera od 1 do nawet 5 godzin. Pigment z biegiem czasu jest coraz to mniej intensywny aż w końcu znika, tym samym aby przywrócić początkowy efekt potrzebne są regularne zabiegi w kilkuletnich interwałach.

Nasza lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]