Masz problemy z zębami? Pomocy szukaj u chirurga stomatologa

Usługi Wszystko o zdrowiu

Nie każde schorzenia zębów można wyleczyć zwykłymi technikami. Jeśli są one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w przypadku uszkodzeń kości, potrzeby wstawienia sztucznych zębów czy mostów, dużych ubytków uzębienia i schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu narośle lub guzy. Jakie metody są zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty wybrać się, by leczenie było były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W razie dużych uszkodzeń czy chorych po wypadkach potrzebne jest niekiedy odbudowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Warto zatem napisać kilka słów na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie na pewno to, aby stosował on tylko nowoczesne urządzenia i, co najważniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma też nastrój w poradni oraz stosunek dentysty do chorych – sporo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, które wyszukamy na przykład w sieci bądź wśród znajomych.