Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Usługi

Oferta lokalu na chrzciny w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszą wielką rodzinną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzona pociecha, z tej przyczyny starają się, żeby wszystko tego dnia było doskonałe. Planowanie chrzcin może być jednak wyzwaniem, szczególnie jeżeli na imprezę zaprasza się sporą grupę bliskich i znajomych. W tym artykule otrzymasz garść wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Przygotowanie chrzcin – możesz wybrać preferowany podarunek dla swojego dziecka

Wiele lat temu sakrament chrzcin miał miejsce wkrótce po urodzeniu dziecka, niekiedy nawet tego samego dnia, ze względu na dużą śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzest zamienił się w doniosły dzień nie tylko dla najbliższych malucha, stąd też jest urządzany z reguły do roku po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na wnikliwe rozważenie kluczowych aspektów tej okoliczności, jak wybór świątyni, w której będzie udzielony sakrament, a także matki i ojca chrzestnych. Wybierając w parafii termin chrztu wypada uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na powiadomienie zaproszonych gości, jak również organizację dla nich posiłków oraz noclegu, o ile będą przybywać do nas z odległych miast. W przesłanych zaproszeniach zalecamy dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest konieczne do ustalenia ile osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się także podać do wiadomości, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście głównie stawiają na zabawki, lecz rodzicom przydadzą się znacznie bardziej użyteczne prezenty, jak np. zestaw ubrań, kocyki dla dziecka bądź fotelik samochodowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny organizowano przeważnie w mieszkaniu rodziców malucha, zatem nie wszyscy obecni podczas mszy w świątyni bywali gośćmi odświętnej imprezy. Teraz obiad dla znacznej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych nowych rodziców to już standard. Przeglądając oferty sal, gdzie można zorganizować chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują ślicznie przystrojone pomieszczenia, ale także współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje jadłospis współgrający z charakterem obiadu oraz która zapewni fachową obsługę uczestników. Jeśli sakrament wyznaczony jest na lato, radzimy wybrać salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym rodzina bądź fotograf wykona śliczne zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast ślęczeć przy stole mogą harcować na dworze. Istotny jest również taki wybór sali na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca obiadu był niezbyt długi, tak samo jak powrót gości do wynajętego noclegu bądź domu.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]