Finger food catering – co to jest i kiedy warto go zamówić?

Usługi

Dowiedz się, kto oferuje catering kanapkowy.

Urządzenie nawet ogromnej imprezy nie jest kłopotem, jeśli posiadamy pod dostatkiem wolnego czasu na zakupy niezbędnych produktów, jak również następnie własnoręczne przyszykowanie z nich pysznych przysmaków dla zaproszonych uczestników uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką możliwość, lecz nie znaczy to też, że trzeba porzucić zamiar uczczenia ważnego wydarzenia. W takiej sytuacji można zamówić usługę tzw.cateringu kanapkowego.

Czym wyróżnia się finger food catering?

Catering kanapkowy, nazywany też finger food cateringiem, to usługa skierowana z reguły do klientów biznesowych, jednak zamawiają ją dość często również rozmaite instytucje i osoby prywatne szykujące wytworne bankiety. Polega ona na dostarczenie na bankiet posiłków z gatunku finger food, to znaczy niedużych przekąsek, które da się skonsumować na stojąco i bez użycia widelca. Perfekcyjny finger food nie wymaga nawet użycia talerzyka – to dosłownie przekąska na “raz”. Finger food to z reguły koreczki, kanapki albo tartoletki warzywne oraz owocowe. Ten model cateringu idealnie sprawdza się na eventach, gdzie zależy nam na poznaniu się wszystkich uczestników. Umożliwia on uczestniczenie w luźnych konwersacjach i jednocześnie nie redukuje kontaktu wyłącznie do gości usadzonych przy konkretnym stole.

Catering kanapkowy – tańszy niż wytworne kolacje

Zlecenie przyszykowania cateringu finger food firmie zewnętrznej ma kilka plusów, które docenią zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Przede wszystkim dzięki niemu rozwiązuje się kwestia związany z rozstawieniem stołów i stresu z planowaniem usadzenia uczestników bankietu. Gorące i schłodzone napoje oraz dania ustawione są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy ma na to ochotę. Ułatwia to organizację wydarzeń zwłaszcza w mniejszych wnętrzach, gdzie zmieszczenie właściwej liczby stołów byłoby problematyczne. Taki catering momentalnie powoduje także, że event ma mniej oficjalny, bardziej wyluzowany klimat. Wypada zaakcentować, że menu z poręcznych przekąsek jest statystycznie tańsze aniżeli szykowne obiady, a jednocześnie daje większą swobodę dobrania ich do potrzeb żywieniowych uczestników bankietu. Co najistotniejsze, catering kanapkowy nie wymaga dostępu do kuchni, a to nieraz stanowiło poważną przeszkodę przy planowaniu spotkań w siedzibach firm.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]