Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Usługi Usługi finansowe

Aby uzyskać pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice, skieruj się w to miejsce.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest często powodem niemałych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę ds. księgowości na etat, a ich właściciele często nie potrafią prawidłowo zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić w szczególności ze względu na dobro finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy gwarancję, iż skutkiem możliwych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie wystawienie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy także wspomnieć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Współcześnie nie ma już potrzeby często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można uzgodnić z księgowym komunikując się przez e-mail.

O czym pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się tylko jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny usług z reguły zwiastują ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci posiadają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]