Nie stać cię na złoto? Zainwestuj w srebro bulionowe!

Usługi finansowe

Jeśli potrzebujesz monet srebrnych, koniecznie sprawdź https://goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.

Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, to kolejna opcja dla osób pragnących inwestować swoje pieniądze w metale szlachetne. Rzecz jasna, najpopularniejszym kruszcem także w tym typie inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnim okresie coraz więcej mennic państwowych wypuszcza srebrne monety bulionowe, które ekspresowo zyskały sobie żarliwych zwolenników, szczególnie pośród inwestorów z nieco mniej majętnym portfelem.

Monety bulionowe – srebro to pewna propozycja dla inwestorów

Można powiedzieć, iż monety bulionowe ze srebra są w zasadzie nowością inwestycyjną. Emitowane są w mennicach kilku krajów, na dodatek ledwie od lat 80-tych XX w. (pojawiły się jako pierwsze w Kanadzie, w Chinach oraz w Meksyku). Chociaż nabywane przez inwestorów od prawie 50 lat, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak bogata jak pokrewnych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednakże doskonałym wyborem dla osób chcących zróżnicować swoje aktywa, a których nie stać na lokatę środków w platynę bądź złoto lub które obawiają się inwestować w odpowiednio droższe monety kolekcjonerskie ze srebra. Czemu monety bulionowe uznaje się za pewniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego kruszcu? Koszt zakupu monet kolekcjonerskich w roku emisji zawsze znacznie przewyższa wartość metalu szlachetnego, z którego powstały. Przyczynia się do tego przede wszystkim całkowity wydatek poniesiony przez producenta na wybicia numizmatu (tj. stworzenie przez artystę oryginalnego projektu i przygotowanie dokładnych sztanc). Istotne jest także to, że monety kolekcjonerskie dostępne są w limitowanej liczbie, co na starcie już zwiększa na nie popyt. Nie gwarantuje to jednak, iż z czasem ich wartość będzie stale wzrastać! Należy mieć na uwadze, że tak jak w przypadku jakiegokolwiek przedmiotu kolekcjonerskiego, monety takie będą warte tyle, za ile pragnie je nabyć potencjalny kupiec. Z kolei monety bulionowe ze srebra nie posiadają wymiaru kolekcjonerskiego (ich wygląd zmienia się nadzwyczaj rzadko i nie posiadają określonego nakładu), zatem ich wartość silnie powiązana jest z aktualną wartością srebra.

Które srebrne monety bulionowe są znane na całym globie?

Srebro jest najtańszym metalem szlachetnym, w związku z tym monety bulionowe z tego kruszcu sporadycznie emitowane są w wadze niższej niż 1 uncja trojańska, a więc 31,1 gramów. I choć nominał 1 oz i próba srebra .999 to praktycznie rzecz biorąc standard dla tych monet, u resellerów kupimy również monety o wadze 2 oz, 5 oz, a nawet 1 kg. W rodzimych sklepach posiadających w swoim asortymencie srebro inwestycyjne bez problemu dostaniemy znane na całym świecie południowoafrykańskie Krugerrandy, Liście Klonowe z Kanady oraz austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niebanalnym nominale 1,5 €.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]