Kantor internetowy – o wymianie waluty online

Usługi finansowe

Tutaj znajdziesz korzystną ofertę internetowej wymiany walut.

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w placówce bankowej bądź w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Lecz w szybko transformującej się rzeczywistości, konsumenci zapragnęli wymieniać obcą walutę bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny właśnie pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor online oprócz przewalutowania?

Operacja w kantorze online jest równie prosta jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z minionej doby. Kolejnym i bardzo ważnym walorem kantorów online są niższe spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne i banki. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą także kilka dodatkowych usług lubianych przez konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez nabywcę terminie bądź takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, kiedy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Doceniasz wygodę w dyspozycji pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla osób lubiących wygodę, a także dużą wolność w dysponowaniu własnymi środkami finansowymi. Korzystają z nich także osoby uczące się czy też zatrudnione za granicą oraz osoby spłacające pożyczki wzięte w walucie obcej. Aczkolwiek zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Nasza lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]