Inwestycja w złote monety bulionowe – alternatywa dla sztabek złota

Usługi finansowe

Tutaj kupisz złote monety.

Osoby zainteresowane inwestycją w złoto mogą skorzystać z wielu różnych propozycji: nabywać akcje firm związanych z rynkiem kruszców lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w sektory gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też zbierać biżuterię inwestycyjną. Inną metodą jest nabycie złota inwestycyjnego, które dostępne jest zarówno w formie sztabek, jak i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – bite celem lokowania w nich środków finansowych

Monety ze złota kojarzą się najczęściej z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, nazywane również lokacyjnymi, czy to złote czy z pozostałych metali szlachetnych, różnią się od nich w paru aspektach. Co najważniejsze monety bulionowe są bite celem inwestowania w nie kapitału, dlatego też ich nakład w danym roku nie jest ograniczony ilościowo, a poniekąd determinowany przez popyt na rynku. Monet bulionowych nie są wybija się w seriach tematycznych lub w związku z ważnymi rocznicami, zatem ich awers czy rewers niezwykle rzadko podlega „odświeżeniu”. Na ogół złote monety bulionowe bite przez konkretną mennicę różnią się od siebie wyłącznie rocznikiem emisji. Istotne jest to, iż wiele monet bulionowych, pomimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie ma przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich rzeczywistą wartość określa próba oraz ciężar wykorzystanego do ich wybicia kruszcu. Atutem monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w każdym zakątku świata, więc ich ewentualna odsprzedaż jest mniej obciążona ryzykiem straty aniżeli miejscowych monet kolekcjonerskich.

Domieszka miedzi wzmacnia złote monety bulionowe

Najpopularniejsze pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, jednak mennice wypuszczają dodatkowo monety o nominale 1/2 czy 1/50 uncji złota. Trzeba wiedzieć, że monety bulionowe emitowane są zazwyczaj ze złota najwyższej próby, a więc .999, ale np. Amerykański Gold Eagle albo południowoafrykański Krugerrand wybijane są z kruszcu próby .9167. Gdy monety bulionowe mają w sobie domieszkę miedzi, ma to głównie na celu zwiększenie twardości monety i w rezultacie redukcję możliwości jej zarysowania. Takie monety z dodatkiem innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są oznaczone informuje o wadze czystego kruszcu wykorzystanego do ich wybicia.

W ofercie polskich dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez przeszkód znajdą najpopularniejsze z nich, czyli Filharmoników Wiedeńskich, Liść Klonowy czy wymienione powyżej Krugerrandy.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]