
Garść informacji o inwestycjach w srebrne sztabki?
Wszystko, czego warto dowiedzieć się o srebro sztabki, znajdziesz na goldbroker.pl/sztabki-srebra/.
Od zawsze uważa się, że inwestycja w metale szlachetne jest trafną strategią lokowania środków finansowych, która po pewnym czasie zapewnia wymierny dochód. Najpopularniejszym obecnie kruszcem inwestycyjnym jest bezspornie złoto, jednak w ostatnim czasie srebro znów jest modne wśród coraz większego kręgu osób, zarówno tych z nieograniczonym, jak i mniejszym potencjałem finansowym, i przestało być postrzegane wyłącznie jako metal przemysłowy.
Srebrne sztabki – kruszec wykorzystywany w rozlicznych gałęziach przemysłu
Złoto występuje w naturze 17 razy rzadziej niż srebro, wypada jednak podkreślić, że cena srebra w relacji do ceny złota nie odzwierciedla tej proporcji ilościowej i stale jest dostrzegalnie niższa. Kupno srebra jest jednakże dobrą propozycją dla inwestorów, którzy pragną zdywersyfikować swój portfel, a którzy nie posiadają środków pozwalających na zakup sporych ilości złota. Wypada jednak mieć świadomość, iż ze względu na swoje właściwości, srebro jest w szerokim zakresie stosowane w rozmaitych branżach przemysłu co powoduje, że jego wartość jest w wyższym stopniu czuła na problemy pojawiające się na rynku. Łatwo to skądinąd zauważyć analizując historię jego ceny z minionych 30-40 lat. Z tej także przyczyny lokata finansów w srebro obarczona jest większym prawdopodobieństwem niepowodzenia, zatem zalecana jest osobom znającym bieżącą i prognozowaną sytuację na rynku metali inwestycyjnych. Można jednak przypuszczać, że zapotrzebowanie na srebro w dalszym ciągu będzie wyglądało podobnie, a wraz z postępującym rozwojem elektroniki, medycyny oraz fotowoltaiki, w których srebro jest często stosowane, a także nieprzemijającej popularności srebrnej biżuterii, niewykluczone, że jego cena będzie systematycznie wzrastać.
Jakiego ciężaru sztabki srebra dostaniemy u dystrybutorów?
Na wzór złota, sztabki srebra dostępne jest w różnych wagach, co ułatwia ukształtowanie portfela inwestycyjnego, pozwalającego odsprzedaż zależnie od potrzeb dużych bądź małych jego ilości. Te najdrobniejsze, a zatem również najbardziej „na kieszeń” przeciętnego Polaka, to sztabki o wadze 100 g i 50 g oraz jednej uncji trojańskiejczyli (31,1 g). Oczywiście, gdy kupimy sztabkę o wyższym ciężarze, tak naprawdę wydamy na kruszec mniej, należy jednak pamiętać, iż sztabka jest niepodzielna i w razie chęci jej sprzedaży musimy znaleźć kupca, który odkupi ją w całości. Zatem jeżeli sztabki srebra mają być także asekuracją na “czarną godzinę”, warto zdecydować się na nabycie sztabek o różnych wagach, żeby móc w przyszłości sprzedać tylko tyle srebra, ile istotnie potrzeba. Można też zainwestować w względnie kosztowniejsze srebrne combibary, to znaczy zespolone 1-gramowe sztabki srebra dające się bez trudu oddzielić. Minusem kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest to, że – w odróżnieniu od złota – jego sprzedaż oraz kupno obarczone są VAT-em.
Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]