Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Usługi finansowe

Więcej o tym, co to jest mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom indywidualnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezmiernie prosta. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego identyfikatorem. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża grupa kontrahentów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych, jak również wszelkich branżach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania wpłaty (przelew z karty, tradycyjny przelew czy też przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż podczas księgowania ręcznego, a równocześnie na wyeliminowanie możliwych omyłek, które mogą przytrafić się w czasie tego procesu.

Łatwiejsze monitorowanie przychodzących należności – plusy mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili proponowane we wszystkich bankach (mają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i BNP Paribas) wypada rozważyć jego wdrożenie w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca wystawia około setki faktur. Stosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a tym samym bieżące kontrolowanie wpływających należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]