Co warto wiedzieć o skiturach?

Turystyka

Jeśli interesuje Cię pełna oferta skitur, skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam przeważnie jedynie po to, by spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swój rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym odpoczynkiem w góralskim domku i przelotnym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają doświadczać ich czaru podczas dość wyczerpujących, jednak niesłychanie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart i butów.

Gdzie jeździ się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są bezspornie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie doskonale dadzą sobie radę również średnio zaawansowani skiturowcy. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni tylko do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4000 metrów n.p.m. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw będzie dopasowana do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą szukać w tym zakresie pomocy organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]