Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Szkolnictwo Tematyka żywnościowa

Korzystna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków.

Dzieci lubią pomagać nam w gotowaniu – przystrajać ciastka czy podawać i wybierać składniki. Chcesz wykorzystać fascynację swojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie warsztatów dzieci uczą się niezależności oraz kształtują swoją kreatywność i co najważniejsze – zdobywają praktyczne umiejętności. A jednocześnie kapitalnie się bawią. Komponowanie niecodziennych smaków, dobieranie oraz mieszanie ingredientów i opanowywanie prostych przepisów – całość powoduje, iż dzieci z zapałem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakie stosuje się w kuchni, co w wysokim stopniu podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach biorą udział także rodzice, w związku z tym jest to świetna okazja do spędzenia wspólnie czasu z potomkiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a później degustować to, co upichciły.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Spotkania organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny. W trakcie kursu dzieci przyrządzają deser oraz danie główne. Mali adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia udekorowanej świeżymi dodatkami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, albo ugotować smaczny makaron na słodko lub słono. W czasie kursu grupa przygotowuje także pyszny deser – mus z mascarpone i polewą. Lekcja poprzez zabawę to wspaniała metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ulubionych dań przynosi dzieciom dużo szczęścia. Nawet najbardziej nieposłuszne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się przyrządzaniu idealnej pizzy czy przystrajaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez zawodowego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i bardzo dobry kontakt z dziećmi.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]