Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Szkolnictwo

Kurs digital painting - tutaj poznasz korzystną ofertę.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje nadążyć za rozwojem cyfrowym. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te sektory rozrywki w procesie projektowania postaci i świata przedstawionego stosują przeważnie zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Digital painting – ogromna wolność dla twórców

Jest mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że został stworzony jako narzędzie do obróbki fotografii, w mgnieniu oka został głównym softwarem game devów oraz ilustratorów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak między innymi Clip Paint Studio, GIMP czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami akrylowymi, temperą lub akwarelami. Digital painting daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość poprawiania błędnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy kupować!

Malarstwo cyfrowe – nauka z udziałem instruktora

Zasadniczo nauka digital paintingu odbywa się w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednakże żeby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać przydatne triki korzystania z pędzli i wszystkie opcje oprogramowania, zalecamy wykupić kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa online. Spektrum technik jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one jedynie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]