Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Rozrywka Szkolnictwo Turystyka

Szukasz aktualnej oferty zimowego kursu turystyki wysokogórskiej? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są zachwycające, a jednocześnie niebezpieczne. Właściwie co kilka tygodni, a głównie w okresie, kiedy wczasowicze tysiącami zjeżdżają w modne miejscowości turystyczne zlokalizowane w okolicy słynnych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych tragicznych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego wyposażenia wybrali się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Zatem miłośnikom gór pragnącym nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z asekuracji, posługiwania się czekanem i orientacji w terenie

Najlepszą metodą, żeby nabyć potrzebną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego kursu prowadzonego przez profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, a więc instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Z ich pomocą partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego władania czekanem, poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które okazują się niezbędne w czasie rozmaitych niespodziewanych zdarzeń. Kurs omawia dodatkowo reguły odpowiedniego zachowania się w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnie doświadczenie jako realizator wypraw w łańcuchy górskie większości kontynentów. Szkolenia odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w bardzo małych grupach, które zwykle nie przekraczają sześciu osób. W rezultacie przyswajanie nowych umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni sprawnie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się po górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]