Do kogo kierowane są kursy modelowania 3D?

Szkolnictwo

Więcej szczegółów o modelowaniu 3D znajdziesz tu.

Świat grafiki nieustannie się przekształca i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe metody preferując wykonywanie swoich dzieł tylko cyfrowo. Komputery dają artystom nie tylko wolność wykonywania dzieł 2D, ale też modelowania obiektów 3D. Zainicjowanie przygody z modelowaniem 3D nie generuje już ogromnych wydatków – każdy może bowiem pobrać program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który zarazem jest w pełni bezpłatny.

Nauka modelowania 3D samemu jest frustrująca

Korzystania z dowolnego oprogramowania można nauczyć się na własną rękę, jednakże proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nieraz bywa nadzwyczaj męczący. Właśnie dlatego zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie wiele korzyści głównie osobom, które dopiero poznają Blender. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie różnorodnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot będzie szybsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem znającego oprogramowanie nauczyciela. Dydaktyk na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez kursanta wskazując elementy, które wymagają dopracowania oraz sugerując ku temu trafne drogi. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, żeby był on prowadzony w jak najmniej licznych grupach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność pożądana w w branży gier wideo i projektowej

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie zdolnością pożądaną i cenioną przede wszystkim w branży gier komputerowych, filmowej i projektowej. Opanowanie oprogramowania Blender 3D daje więc wiele nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne dzieła, które później można śmiało umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednakże, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży filmowej i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego typu warsztatów to po prostu artyści i amatorzy, którzy pragną znaleźć nowe drogi ekspresji czy też rozwinąć swoje obecne umiejętności.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]